You are not connected. Please login or register

Uopsteno o knjizi

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 3/5]

51 Re: Uopsteno o knjizi on Tue Jan 20, 2009 1:10 am

♥Bella Cullen♥

Young newborn
mnogo dobra knjiga . . .

mislim da cu je procitati jos najmanje 100 puta Very Happy

http://www.robertserbia.niceboard.net

52 Re: Uopsteno o knjizi on Tue Jan 20, 2009 5:12 pm

Bella Swan

Obsessive newbourn
The.Cold.One (citat):@Karlajl: Videla sam taj komentar, ja sam postovala onaj ispod Surprised

Ni ja ne znam kakva je ta knjiga svedjana ili sta vec, ali znam da je Stefani sigurno odnekle crpela barem malenu pomoc pri pisanju, ali s' obzirom da je prica originalna i da ona sama nije ukradena mislim da joj nije zameriti. Ja sam citala tu knjigu, 'Nocna Straza' od Sergeja Lukjanjenka, Rusa koji je svoju knjigu napisao pre 10 godina, tj. 1998. Glavni junak njegove knjige je covek koji je postao ini, "bice" znaci da ima neke magijske sposobnosti uz pomoc kojih se bori protiv mracnih sila. On ima potrebu da pije krv kako bi preziveo (isto kao i vampiri,koji su ovaj put na mracnoj strani), dostavljaju im donatorsku krv, ali on ne zeli biti takav mostrum i prezivljava iskljucivo na svinjskoj krvi i krvavom mesu, uz mnogo vodke naravno Very Happy . Uz sve to, Anton vozi sivi volvo.Volvo koje je jako vozilo,ali dosta se retko u knjigama i filmovima, vecinom ta mesta snaznih automobila, koji trebaju da onome ko ih vozi dodaju jos neke epitete opasnog tipa ili njegove vaznosti zauzimaju mercedes ili bmw ili neko slicno, dok volva nikada pre nismo sreli, ili gresim??

Zbog tih slucajnosti ja sam stekla utisak da je Stefani imala neke dodatne inspiracije osim svog sna (sto je i normalno), ali mi to nimalo ne smeta, jer je ona stvorila novu, originalnu pricu, gde se sve vrti u stvari oko ljubavi a ne samo oko vamipskog sveta, koji je opet izgradila novi, mozda sa nekim pozamljenim detaljima, ali u principu novi.

Takodje, mislim da citanje ma koje knjige ne moze da zameni ni film snimljen po toj knjizi, a kamoli neka druga knjiga ili film, tako da mi je komentar te hmmm osobe totalno, pa da kazem, glupav... Ne razumem ljude koji grade predrasude o necemu sto nisu procitali, o necemu za cega cuju po mozda prvi put...
Mislim da niko ko je procitao Sumrak nije rekao da je glupava knjiga, da nema poentu ili tako nesto, svako je u njoj nasao nesto sto mu se svidelo, nesto sto po njemu vredi. Po meni je to ta ljubav, borba, ali i taj tajanstveni Edvardov svet. a svako onaj ko nije procitao barem jednu knjigu sage, mislim da nema sta da prica i sta da komentarise...

Slazhem se ja sam film gledala 7 puta i nisam se zasitila koliko je extraaaa film a taj ili ta shto je napisao me iznerwirao jer misli da swe zna a widi se da nije ni prochitao niti pogledao film....xDD

http://www.twilightgirls.twilight-vampire.com

53 Re: Uopsteno o knjizi on Wed Jan 21, 2009 2:05 pm

S..rdjan

Denali Clan Moderator
Ja sad citam knjigu, stigao sam do dela gde upoznaje Bellu sa porodicom. xD
Malo mi je cudno sve gledano iz njene perspektive. Laughing I feel like a monster... ovaj.. woman. study

54 Re: Uopsteno o knjizi on Wed Jan 21, 2009 6:23 pm

midnight_sun_girl

Charming vampire
hehehehehe Midnight Sun je iz edijeve perspekrive XD ali je knjiga mocna pogotovo taj deo kada je upoznaje sa porodicom...Smile i naravno deo gde igraju bejsbol (i scena je mocna XD)

55 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Jan 22, 2009 12:15 am

S..rdjan

Denali Clan Moderator
Midnight Sun je samo prva knjiga iz Edwardove perspektive, ili sve 3 prethodne?

56 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Jan 22, 2009 12:21 am

Nymphadora Cullen

Post thirsty vampire
Koliko sam ja ukapirala, to je samo "Sumrak" iz njegove perspektive.... Ali mozda i nije.... Smile

57 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Jan 22, 2009 6:18 pm

midnight_sun_girl

Charming vampire
Nymphadora (citat):Koliko sam ja ukapirala, to je samo "Sumrak" iz njegove perspektive.... Ali mozda i nije.... Smile

dobro si ukapirala , to je Sumrak samo iz Edijeve perspektive...

58 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Jan 22, 2009 9:34 pm

Bella Swan

Obsessive newbourn
A midnight sun waljda je samo to iz edwardowe pefspektiwe a ostalo iz belline ili kako wec??? scratch

59 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Jan 22, 2009 11:54 pm

The.Cold.One

Cullen Family Administrator
Cullen Family   Administrator
samo je Midnight sun Edvardova "prica", i obuhvata sve sto se desilo u Sumraku, ne vise.
Sumrak,Mlad Mesec, Pomracenje i Breaking dawn su Beline price, osim epiloga u Pomracenju i jednog dela u Breaking dawn, koje "prica" Dzejkob.
Spoiler:
Taj deo u Breaking dawn je od onoga kad Dzejkob saznaje da je Bela trudna, napusta copor da bi je zastitio, pa sve do njenog porodjaja kad se imprituje na Nesi...

izvinite na spojleru, nisam izdrzala haha, ko ne zeli da zna, neka ga preskoci, a ko hoce da ga prokomentarise neka ide u Breaking Dawn Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

http://www.twilight-serbia.com

60 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Jan 29, 2009 12:56 am

~*Lucky*~

Young newborn
*zwezdica*
ustvari sad kad razmislim crnac je mozda i dobar....sad sam se pogubila...
on je dobar,ali nece da stane ni na jednu stranu ni dobrih ni losih ...mislim da je to on...valjda je

Pa nije u drugoj knizi ce pokusati da je ubije...

P.S. nisam citala sve postove mozda je to vec neko rekao ali svejedno...

i da Edward ju je spasio za vreme prolecnog raspusta...))))))

61 Re: Uopsteno o knjizi on Sat Feb 21, 2009 8:35 pm

.MisS.CulleN.

Charming vampire
ljudi znate da je VAMPIRE srpska rec...???....bar smo smislili tako lepu rec za to sto je on Razz...

62 Re: Uopsteno o knjizi on Sun Feb 22, 2009 12:40 am

Bella Swan

Obsessive newbourn
Da makar to Very Happy

affraid : Shta nasha rech ja nisam imala pojma

63 Re: Uopsteno o knjizi on Sun Feb 22, 2009 12:47 am

feelin_my_teeth?

Unstoppable vampire
Jeste, nas narod je i smislio vampire...
A ta rec se tako i izgovara i u svim drugim narodima...

http://robertpattinson1986.forumotion.net/

64 Re: Uopsteno o knjizi on Sun Feb 22, 2009 12:55 am

Ginevra Ginny Weasley

Young newborn
Nisam je citala,ali vec znam da je cool

65 Re: Uopsteno o knjizi on Sun Feb 22, 2009 2:13 am

.MisS.CulleN.

Charming vampire
eto da nas nie bilo....ne bismo sad imali o cemu da razmisljamo..msm twilight sigurno ne bi postojao...zasluzni smo za hiljade srecnih lica koja kupuju knjigu i zasluzni smo sto se stefani i njega izdavacka kuca pune parama...a takodje i onaj summit pictures sta god!Very Happy treba da nam daju neku pohvalnicu kao citavom narodu...

66 Re: Uopsteno o knjizi on Mon Feb 23, 2009 10:48 pm

*~Ana Cullen~*

Charming vampire
mislim da je summit entertainment Smile
ni ja nisam znala da je vampir srpska rec!Odjednom vise volim nas narod..lol

67 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Feb 26, 2009 12:04 am

Bella Swan

Obsessive newbourn
I ja takodjeeeee ^^^^^^^^^^^^^^

68 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Feb 26, 2009 2:04 pm

~*Lucky*~

Young newborn
affraid really?! Bila sam sigurna da je iz Amerike ili Englaske!!! Ustvari dolazile su mi na um i neke zemlje poput Italije ili Francuske ali nikad nisam pomislila da zivim u toj zemlji!!! Jeej!!!

69 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Feb 26, 2009 2:08 pm

~*Lucky*~

Young newborn
Evo na wikiju pise

the term vampire was not popularised until the early 18th century, after an influx of vampire superstition into Western Europe from areas where vampire legends were frequent, such as the Balkans and Eastern Europe,[1] although local variants were also known by different names, such as vampir (вампир) in Serbia, vrykolakas in Greece and strigoi in Romania.
(http://en.wikipedia.org/wiki/Vampire)

70 Re: Uopsteno o knjizi on Thu Feb 26, 2009 3:31 pm

_NikA_

Unstoppable vampire
ja sam to widela tek jucxe na wikipedii, kad je neko sa foruma postawio link...do tad nisam znala

71 Re: Uopsteno o knjizi on Fri Feb 27, 2009 1:03 am

missblackheart

Young newborn
e, brate, samo od ovoga sam postala veci patriota nego od svih izbornih kampanja u mom zivotu ZAJEDNO... :p

72 Re: Uopsteno o knjizi on Sat Feb 28, 2009 3:53 pm

*~Ana Cullen~*

Charming vampire
missblackheart (citat):e, brate, samo od ovoga sam postala veci patriota nego od svih izbornih kampanja u mom zivotu ZAJEDNO... :p

potpuno se slazem!!!

73 Re: Uopsteno o knjizi on Sun Mar 01, 2009 2:41 pm

.MisS.CulleN.

Charming vampire
hahaha pa da nema nas ne bi ni bilo twilighta Very Happy:D:D ta stefani treba bar da napise jos jednu knjigu kao zahvalnicu divnim srbima koji su podarili svetu tako nesto...lloll kako lupam al jbg lololol

74 Re: Uopsteno o knjizi on Wed Mar 04, 2009 5:35 pm

Jenny_Cullen

Young newborn
e da, i ja sam chitala na wikipedii, da rech wampir zaprawo potiche iz nasheg jezika... i kako se shirila ta legenda, na balkanu, pa dalje po swetu! Smile inache prochitala sam knjigu, fastzinirana sam! nikad nisam bolju knjigu chitala zaista... qpila sam i drugi deo, i planiram da pochnem da chitam u ponedeljak! Smile

75 Re: Uopsteno o knjizi on Wed Mar 04, 2009 10:57 pm

twilight's angel

Heroic vampire
odjednom, obozavam srbiju vise nego ikada pre...xD

76 Re: Uopsteno o knjizi Today at 1:11 am

Sponsored content

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 3/5]

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next